top of page

ÜRDÜN TURU SE

( AKABE - PETRA - WADİ RUM - AMMAN )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul-Akabe

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. Belirtilen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Akabe'ye hareket.

2. Gün : Akabe-Petra-Wadi Rum

Akabe’ye varışımız ile beraber  gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile konaklama yapacağımız otelimize transfer oluyoruz. Otelde dinlenmenin ve sabah kahvaltısının ardından, Petra Antik Kent gezisi için otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız.  Safarinin ardından akşam yemeğimizi alacağız. Sonrasında dinlenmek için Mars gezegenini anımsatan çöle özel tasarlanmış kamp alanına hareket edeceğiz.  Konaklama kamp otelinizde.

3. Gün : Wadi Rum-Mabada-Nebo Dağı-Ölü Deniz-Amman

Kahvaltının ardından,  Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuz için hareket edeceğiz. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre ,yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan  Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Son durağımız olan;  Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz  Madaba. Turumuzun ardından Amman’a hareket. Sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün : Amman-Jerash

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Amman şehir turumuzu yapıyoruz.  Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az  19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu ,  Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından öğle yemeğimizi alacağız ve sonrasında 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuzu düzenleyeceğiz. Turumuzun ardından Amman’a dönüp akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği bitimi havalimanı transferine kadar, serbest zaman. sonrasında İstanbul uçuşu için havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket.

5.Gün : Amman-İstanbul

Yaklaşık 3 saatlik yolculuktan sonra İstanbul’a varışımızın ardından turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor. Hizmet kalitemizi arttırmak adına size vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

12.10.2021

16.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.660,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.660,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.050,00 USD

bottom of page