top of page
travel_seyahat_blog_nereye_gitmeli_setur

“Mutluluk gidilen yolun üzerindedir, yolun sonunda değil.”

Blog

türkiyeden_vize_istemeyen_ülkeler_tam_li
.

2021-Türkiye'den Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

uzmanından_seyahat_tavsiyeleri_setur_sai
.

Otel mi? Paket tur mu? Yoksa yalnız gezi mi?

sailnfly_turizm_tatil_setur_vizesiz_gidi
.

Biletini Alıp Nereye Gitmek İstersin?

yurtdisina_cikislarda_istenen_pcr_corona
.

Yurt dışı seyahatine hazır mısın?

vizesiz_gidilen_dogu_avrupa_ulkeleri_bal
.

Balkan Ülkeleri Seni Bekliyor

pasaport_nasil_cikarilir_2021_sailnfly_s
.

Pasaport almak için yapılması gerekenler nelerdir?

seyahat_izin_belgesi_nasil_alinir_2021.j
.

Kimler Seyahat İzin Belgesi Alabilecek?

seyahat_covid19_pandemi_surecinde_guvenl
.

Covid19 Salgını Döneminde Uçakla Seyahat

gobeklitepe_kultur_turları_setur_turkiye
.

Anadolu'nun tarihi dokusu

Blog - Seyahat ve Gezi Önerileri

Türkiye’de seyahat kültürü hızla gelişiyor. Bir dönem uzaktan baktığımız, önyargılı davrandığımız seyahat konusunda sosyal medyanın da olumlu etkisiyle yurt içi ve yurt dışında daha kolay yola çıkar olduk.

Sıklıkla seyahat ediyor oluşumuzda uygun uçak bileti seçeneklerinin çoğalması, hava yolu şirketlerinin kampanyaları ve sosyal çevremizin de etkisi büyük. Seyahate çıkmadan önce aklımıza ilk gelen bilgi kaynağı ise seyahat bloglarıdır.

Yurt İçi Oteller ve Fırsatları

Çok çeşitli tatil seçeneklerini bir arada barındıran ülkemiz, tatil arayışında olanlar için her bütçeye uygun tatil olanakları sunmaktadır. Yurtiçi tatil olanakları kendi içerisinde pek çok kategoriye bölünmekle birlikte genellikle yaz, kış ve bahar tatilleri olarak adlandırılmaktadır. Yaz tatili denildiğinde ülkemizin genellikle Ege ve Akdeniz kısımları öne çıkmaktadır. Antalya gibi güney şehirlerimizde tatil arayışında olan kişilere dünyaca ünlü plajları, birbirinden ünlü koylarıyla güneş, kum ve denizi sunan ülkemiz, saymakla bitmeyecek kadar fazla antik şehir, arkeolojik alan, tarihi kalıntı, müzeler ve doğal güzellikleriyle kültür turu imkânları da sunmaktadır. Hem tarihi hem de doğal güzelliklerin aynı noktada buluştuğu bir bölge olan Antalya pek çok tatil sever tarafından tercih ediliyor. Sizler de Antalya otelleri arasından tercih yaparak hem kültürel geziler yapabilir hem deniz keyfini yaşayabilirsiniz.

Yurt İçi Otel Konaklama

Ülkemiz sahip olduğu çok çeşitli tatil olanaklarının yanına özellikle son yıllarda birbirinden farklı doku, tema ve konsepte sahip otellerini de katmıştır. Yurtiçi otel seçenekleri o denli fazladır ki hem ucuz hem kaliteli yanlarıyla toplumun her kesimine hizmet etmektedir. Yurtiçi konaklama seçenekleri ise yine çok yönlüdür. Butik otellerden, resort otellere, ağaç evlerden, yıldızlı otellere kadar inanılmaz çok seçeneğe sahip oteller, erken rezervasyon otelleri gibi olanaklarla tatilcileri sevindirmektedir. Yurtiçi oteller genellikle kahvaltı, akşam yemeği, ulaşım, otelden otele değişen havuz, bar, eğlence gibi seçeneklere sahiptir. Bu seçenekler arttıkça yurtiçi otel konaklama fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir.

Yurt Dışı Otel Kampanyaları

Dünyanın birçok bölgesinde en iyi otel ve tesisler özel anlaşmalı indirimler ve kampanyalar oluşturmaktadır. Yurt dışı otelleri için dönem dönem indirimli kampanyalar ve özel avantajlarla sunulan son dakika fırsatlarını takip ederek çok daha avantajlı ve bütçenize en uygun yurt dışı otellerini seçebilirsiniz.

Yurt Dışı Oteller Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yurt dışında mükemmel bir tatil geçirebilmeniz için gideceğiniz ülkede nerde konaklayacağınız, kalacağınız otelin konumu oldukça önemli bir husustur. Konaklamayı tercih ettiğiniz otelin merkeze ve ulaşım araçlarına yakınlığı, sunduğu tüm hizmetleri detaylıca öğrenip bu bilgiler dahilinde yapacağınız tatil ve konaklamanız çok daha keyifli bir hale getirecektir.

Gittiğiniz ülkenin en gözde otelleri bu oteller hakkında yerli ve yabancı turistlerin yorumları kültürel ve tarihi açıdan zengin olan yerlere olan uzaklığı yurtdışı otelleri ile ilgili mutlaka bilinmesi gereken özellikler içinde ilk sırada yer alır.

bottom of page