top of page

BUTİK VAN DOĞUBEYAZIT TURU

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1.Gün : Iğdır, Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Selçuklu Meydan Mezarlığı, Tatvan

Sabah 03:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, 03:45 Metro City AVM Önü, 04:00 Ataköy Atrium AVM Önünden servislerimiz ile İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanı'na kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 04:45’te İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. THY' nin TK 2718 06:20 uçağı ile Iğdır’a hareket ediyoruz. Uçağımız 08:15' te Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı'na iniyor ve burada bizi bekleyen aracımızla buluşup Doğubeyazıt' a hareket ediyoruz. Birçok efsanenin baş kahramanı Ağrı Dağrdımcı olan İshakpaşı eteklerinde muhteşem manzaraların belleğimize kazınmasına yardımcı olan İshakpaşa Sarayı'nı rehberimiz eşliğinde adım adım geziyoruz. Külliye'de karşılaşacağımız taş işçiliğine hayran kalacaksınız. İshakpaşa Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için Ararat Restaurant’a ulaşıyoruz. Ardından Doğubeyazıt – Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz fotoğraf ve serbest zamanın ardından Erciş üzerinden Türklerin Anadolu'ya girişinin kapısı olan ve "Anadolu'nun tapusu" olarak bilinen Ahlat’a ulaşıyoruz. Dünya’daki tek sütunlu kümbet olan Emir Bayındır Kümbet’i ilk ziyaret noktamız olacak. Ardından Dünya’nın en büyük Türk - İslam Mezarlığı olarak bilinen UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası geçici listesinde yer alan Selçuklu Meydan Mezarlığı’ndaki 8 bin 200 mezar taşı ve üzerlerindeki kabartma ve oyma işlemeleri gözlemliyoruz. Çekeceğimiz fotoğrafların ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Tatvan The Crater Otel’de.

2.Gün : Nemrut Krater Gölü, Akdamar Adası, Van Halıları

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip bavullarımızı otobüse teslim ediyor ve sonrasında otelin önünde hazır olan minibüslere binerek ‘’ Büyük İskenderin Cenneti’’ olarakta bilinen Nemrut Krater gölüne hareket ediyoruz. Ortalama 40 dakikalık yolculuk sonrası panaromik mola noktasına ulaşıyor, Van Gölü ile krater gölünü fotoğraflıyoruz. Sonrasında buhar bacalarını görüyor ve büyük göle ulaşıyoruz. Büyük göl aynı zamanda soğuk olan kısımdır, büyük gölde verdiğimiz fotoğraf molası sonrası ılık göle ulaşıyor burada verdiğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası sonrasında minibüslere binerek otele geri dönüyoruz. Otele ulaştıktan sonra otobüsümüze binerek Gevaş’a doğru hareket ediyoruz. Gevaş’a ulaştığımızda ilk olarak öğle yemeğimizi almak üzere Grand Deniz Restaurant’a gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından restaurantın iskelesinden teknemize binerek Akdamar Adasına hareket ediyoruz. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ni geziyor ve rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Van Merkez’e hareket ediyoruz. Van deyince akla gelen bir diğer değer el dokuması halılardır. El sanatlarımızın güzide örneklerini gözlemledikten sonra konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Doubletree by Hilton Van Otel’de.

3.Gün : Çavuştepe, Van Kedisi Evi , Van Kalesi

Sabah otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip otelden ayrılıyor ve Meşhur Van Kahvaltısı'nı tatmak üzere restaurantımıza hareket ediyoruz. Kahvaltımızın ardından Urartu Krallığı'nın izlerini günümüze taşıyan Çavuştepe Kalesi son günümüzün ilk durağı olacak. Andezit taş bloklar üzerine işlenmiş yazıtları ve diğer arkeolojik alanları rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Ardından Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görmek üzere Van 100. Yıl Üniversitesi içerisinde yer alan Van Kedisi Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Kedi evi gezimin ardından öğle yemeği için restauranta gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van’a has Savat işçiliğini görebileceğimiz Arubani Bedesteni’ne ulaşıyoruz. Savat işçiliği hakkında aldığımız bilgi sonrası ana kaya üzerine inşa edilmiş Van Kalesi’ne ulaşıyoruz. Tuşpa adıyla Urartu Başkentliği yapmış olan kale gezimizin ardından Van Ferit Melen Havalimanı'na ulaşıyoruz. THY' nin TK 2751 18:30 uçuşu ile İstanbul'a dönüyoruz. İstanbul' a varışta tekrar görüşmeyi dileyerek sizleri almış olduğumuz servis noktalarına bırakıyoruz.Bir başka Setur seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Tarih

13.05.2021

15.05.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.825,00 TRY

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.770,00 TRY

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.045,00 TRY

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 250,00 TL ve 2-7 Yaş Bir Çocuk 1.440,00 TL

Tarih

10.09.2021

12.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.385,00 TRY

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.330,00 TRY

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.605,00 TRY

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 250,00 TL ve 2-7 Yaş Bir Çocuk 1.000,00 TL

Tarih

24.09.2021

26.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.450,00 TRY

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.390,00 TRY

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.665,00 TRY

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 250,00 TL ve 2-7 Yaş Bir Çocuk 1.065,00 TL

bottom of page