top of page

KARADENİZ TURU

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : Çıkış, Gece Yolculuğu

21:30 Metro City AVM Önü

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

Sizleri yukarıda belirlenmiş olan durak noktalarımızda buluşarak bizlere güzel anılar bırakacak Karadeniz Turu için Amasya’ya doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün : Amasya Ferhat ile Şirin Su Kanalları – Yeşilırmak Yalıboyu Evleri – Bimarhane – Amasya Müzesi – Kral Kaya Mezarları

Sabah erken saatlerde yol üzerinde alacağımız serbest kahvaltı molası (ekstra) sonrasında tesisten ayrılarak ‘’Osmanlı’nın Oxford’’ u diye adlandırılan Amasya’ya ulaşıyoruz. Amasya’da il gezi noktamız Roma Dönemi’nde şehrin su ihtiyacını karşılamak için doğal kayaya oyularak yapılmış olan ve halkımızın Ferhat ile Şirin Su Kanalları diye adlandırdığı kanallar olacak. Burada geçirilen yeterli zaman sonrası kısa bir yolculukla Amasya şehir merkezine ulaşarak yürüyerek yapacağımız turumuza başlıyoruz. Yeşilırmak kenarında ve Harşena ve Çakallar tepeleri arasında kurulmuş olan bu şehrimizin eski bölümüne Yeşilırmak üzerinde olan köprülerden birini geçerek ulaşarak Panoramik olarak Kral Kaya Mezarları’nı ve eski şehrin sokak ve meşhur Amasya evlerini görerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Yeşilırmak boyunca verdiğimiz muhteşem görüntüleri fotoğraflayabileceğiniz molalar ardından Şehzadeler Kenti Amasya’nın sembollerinden birisi olan 2. Beyazıt Külliyesi’ne ulaşıyoruz. Bu yapının gezilmesi sonrasında yürüyerek ulaştığımız Amasya Arkeoloji Müzesi’nde rehberimizin anlatımları eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Müze içinde bulunan nadir İlhanlı Mumyaları hepinizi şaşırtacak. Sonrasında Samsun üzerinden ulaştığımız Orta ve Doğu Karadeniz’in sınır ili olan Ordu’ya yolculuğumuz başlayacak. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini suna Boztepe’ye teleferik ile çıkacağız. Muhteşem manzara eşliğinde günün yorgunluğunu atmak için sıcak içeceklerinizi içebilirsiniz vereceğimiz yeterli serbest zamanda. Yorucu geçen ilk günümüz sonrası ilk otel konaklamamızı gerçekleştirmek için Ordu’ya doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 

Kahvaltı: Yol üzeri planlanmış mola tesisinde serbest kahvaltı (ilk günkü kahvaltı ekstra olarak alınır – Otellerde alacağımız sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri tur ücretine dahildir. İlk günkü kahvaltı ve son günkü akşam yemeği tur ücretine dahil değildir.

Öğlen Yemeği: Terme Ulusoy Tesisleri (Meşhur Pide tavsiyemizdir)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

 

Konaklama : Ordu Şehir Oteli

3. Gün : Ordu, Akçaabat, Trabzon Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofyası, Gümüş Alışverişi, Rize, Fırtına Deresi, Sürmene Bıçak İmalathaneleri

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından hareket ederek, Ordu ve Trabzon’un sahil ilçelerini görerek Trabzon’a ulaşıyoruz. Akçaabat’ta verilen öğlen yemeği molamızda bölgenin meşhurlarından birisi olan Akçaabat köfteyi tatma imkanınız olacak. Yemek sonrası hareket ederek Trabzon’un kültür değerlerini görmeye başlayacağız. İlk durağımız Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Trabzon ziyaretlerinde kaldığı ve bugün müze olan Atatürk Köşkü olacak. Rehberimizden aldığımız bilgilerle gezdiğimiz köşkün ardından ise Trabzon’un en önemli eski dini yapılarından birisi olan Trabzon Ayasofya’sına ulaşacağız. Gezi sonrası hareketle Trabzon’dan ayrılıyoruz. Karadeniz bölgesinin meşhur çelik işçiliğini görebileceğiniz ve aynı zamanda alışveriş yapabileceğiniz Sürmene bıçakçılarında verdiğimiz mola sonrası, konaklamamızı yapmadan önceki son durağımız ise hem geleneksel Rize Bezi dokumacılığı konusunda bilgi alabileceğimiz hem de alışveriş yapabileceğimiz Rize Bezi üretim ve satış mağazası olacak. Ardından aracımızla hareket ederek otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde, açık büfe ve tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır. 

Öğlen Yemeği: Trabzon – Akçaabat / Menü: Akçaabat Köfte – Piyaz veya Salata – Tatlı – 1 adet soft içecek ( kola – fanta – ayran vb. )

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Rize veya Ayder

4. Gün : Çamlıhemşin, Zilkale, Palovit Şelalesi, Ayder, Kalegon Mevkii, Gelin Tülü Şelalesi

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı ardından bizleri bekleyen minibüslerimizle hareket ederek Çamlıhemşin içinde birleşen birleşerek Fırtına Deresi’ni oluşturan iki büyük koldan birincisini takip ederek önemli bir doğal geçiş yolunu korumak amacıyla inşa edilmiş Zilkale’ye ( Kale-i Zir ) ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdiğimiz kale sonrası minibüslerimizin bizi geri getirdiği Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen otobüsümüze binerek Ayder’e hareket ediyoruz. Karadeniz turizminin en tanınan yaylarından birisi olan Ayder’de öncelikle Kalegon Mevkii’ne giderek Gelintülü Şelalesi’ni fotoğraflıyoruz. Ardından öğlen yemeğine kadar sizlere serbest zaman veriyoruz. İsteyenler yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir, yorulanlar doğa içindeki kafelerde oturabilir ve yaylanın keyfini çıkarabilir.

Kahvaltı: Otelde, açık büfe ve tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır.  

Öğlen Yemeği: Ayder 

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Rize veya Ayder

5.Gün : Borçka Karagöl, Çay Fabrikası, Uzungöl, Lustra, Karaster veya Haldizen Yaylası

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından aracımızla hareket ederek turumuza başlıyoruz. İlk durağımız doğal bir harika olan Borçka – Karagöl olacak. Borçka’dan bineceğimiz minibüsler ile ulaştığımız Karagöl Klaskur Deresi’nin ile önünün kapanması sonucu oluşmuş bir heyelan set gölü. Göl çevresinde yürüyüş yaparak muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Sonrasında ise tekrar Karadeniz sahil yoluna ulaşıp Uzungöl’e doğru yol yapacağız. Yolda duracağımız çay fabrikasında çayın yetiştirilmesinden toplanmasına ve işlenmesine kadar geçen süreç hakkında gerekli bilgiler alacağız. İsteyen misafirlerimiz yerinden çay alabilirler. Ardından Of’tan giriş yaparak ve Solaklı Vadisi’ni takip ederek Çaykara üzerinden ulaştığımız Uzungöl’de öğlen yemeğimiz aldıktan sonra yüksek yayla turumuzu yapmak için bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Uzungöl’den ayrılıyoruz. Ortalama 2000 metre rakımda olan yaylalara ulaşmak için minibüslerimizle başladığımızı yolda ilk durağımız olan Lustra Yaylası’nda verdiğimiz zaman ve fotoğraf molası ardından Karaster Yaylası’na ulaşıyoruz. Uzungöl’ü en yukarıdan fotoğraflayabileceğimiz bu yaylada isteyenler geleneksel yayla evlerini görmek için yayla içi yürüyüş yapabilirler. Ardından minibüslerimiz bizi aldıktan sonra Uzungöl’e dönerek otobüsümüzle Trabzon’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Kahvaltı  Otelde, açık büfe ve tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır. 

Öğlen Yemeği Uzungöl

Akşam Yemeği  : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama     Trabzon Otelleri

 

 

Not: Elverişsiz doğal koşullar olması durumunda Lustra-Karaster Yaylası yerine Haldizen (Demirkapı) yaylası turu gerçekleştirilebilir

6.Gün : Sümela Manastırı, Hamsiköy ve Sütlaç Molası, Zigana Geçidi, Samsun

Sabah erken kahvaltımız ardından aracımız ile hareket ederek Maçka üzerinden Sümela Manastırı’nı görmek için Altındere Milli Parkı’na giriş yapacağız. Buradan minibüslerimizle ayrılarak kısa bir zaman sonra inecek ve hafif bir yürüyüş sonrası manastırın gezmeye izin verilen noktalarında rehber anlatımları eşliğinde Sümela Manastırı’nı tanıyacağız. Sonrasında meşhur sütlacının da tadına bakabileceğimiz Hamsiköy ve Zigana Geçidi’ni görerek Samsun’a doğru yolculuğumuza başlayacağız. Akşam yemeği ve konaklama Samsun’da olan otelimizde olacak.

 Kahvaltı: Otelde, açık büfe ve tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır.  

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Samsun Otelleri

7.Gün : Samsun, İlkadım Meydanı, Atatürk Heykeli, Bandırma Vapuru, Sinop, Tarihi Sinop Cezaevi, Katsamonu Meydanı ve Şerife Bacı Heykeli, Nasrullah Meydanı

Sabah kahvaltısı ardından son günkü turumuza başlayacağız. Öncelikle İlkadım Meydanı’nda bulunan Krippel’in muhteşem eseri olan Samsun Atatürk Heykeli ilk gezi noktamız olacak. Burada yapılan anlatım sonrası aracımızla kısa bir yolculukla ulaştığımız Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını Samsun’a ulaştıran Bandırma Gemisi’ne ( birebir boyutta maket ) ulaşacağız. Geminin görülmesi sonrası verilen yeterli serbest zaman ve fotoğraf molası ardından Karadeniz’in bize sunduğu muhteşem manzaralar eşliğinde kıyı boyunca yol yaparak Sinop’a ulaşacağız. Milet Kolonizasyon Dönemi’nin tüm Karadeniz bölgesinde en önemli kent olan Sinop’ta ilk durağımız tarihi surların içerisinde olan tarihi Sinop Cezaevi olacak. Rehberimiz eşliğinde göreceğimiz cezaevi bölümleri ve burada kalmak zorunda olanlar hakkında aldığımız bilgi sonrası Liman’a inerek serbest zaman vereceğiz. Dileyenler geleneksel olarak yapılan kotra ( model gemi ) atölyelerinde hediyelik alabilirsiniz. Öğlen yemeği sonrasında Sinop’tan ayrılarak Kastamonu’ya ulaşacağız. Milli mücadele dönemimizin en önemli kahramanlarından birisi olan Şeride Bacı heykelini Kastamonu Meydanı’nda görüp hikayesini rehberimizden dinledikten sonra verilen serbest zamanda isteyen misafirlerimiz Nasrullah Camii ve Meydanını görebilirler. Ardından İstanbul’a ulaşmak için yola koyulacağız. İstanbul’da sizleri aldığımız duraklara bırakarak turumuzu sonlandıracağız.

Kahvaltı: Otelde, açık büfe ve tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır. 

Öğlen Yemeği: Sinop

Akşam Yemeği: Ekstra  - Tur ücretine dahil değildir. Tursan Mola Tesisi

Konaklama: Bugün otel konaklaması yoktur. Tur bitişi.

Tarih

29.05.2021

04.06.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.305,00 TRY

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.375,00 TRY

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.970,00 TRY

Tarih

12.06.2021

18.06.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.305,00 TRY

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.375,00 TRY

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.970,00 TRY

Tarih

26.06.2021

02.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.305,00 TRY

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.375,00 TRY

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.970,00 TRY

Tarih

10.07.2021

16.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.305,00 TRY

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.375,00 TRY

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.970,00 TRY

Tarih

31.07.2021

06.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.305,00 TRY

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.375,00 TRY

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.970,00 TRY

Tarih

28.08.2021

03.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.305,00 TRY

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.375,00 TRY

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.970,00 TRY

Tarih

11.09.2021

17.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.305,00 TRY

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.375,00 TRY

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.970,00 TRY

0-2 Yaş Aralığındaki Bir Çocuk Ücretsiz.

2-6 Yaş Aralığındaki Bir Çocuk Ücretsiz.

bottom of page