top of page

TALLİN VE RİGA TURU

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul-Tallin "Tallin Şehir Turu ve Ekstra Viking Köyü Turu"

Belirtilen Havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Estonya’nın başkenti Tallinn’e hareket. Tallinn’e varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımız ile Tallinn şehir turumuz için hareket. Masalsı şehir Tallinn en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Turumuzda UNESCO “Dünya Mirası” olarak korunma altında olan, şehrin karakteristik ve masalsı özelliklerini şehre veren tarihi yapıları ziyaret edeceğiz. Panaromik olarak göreceğimiz yerler arasında Tall Herman Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi bulunmaktadır. Toompea Tepesinden şehrin en güzel manzarasına şahitlik edecek ve buradan St. Nicholas Kilisesi’ne geçeceğiz. Turumuz sonrasında Tallinn’in renkli evlerini, sokaklarını biraz daha keşfedebilmeniz adına serbest zaman. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme Tallinn’deki otelimizde. Talep eden misafirlerimiz ekstra Viking Köyü Akşam Yemeği turumuza katılabilirler.

  • Ekstra Viking Köyü Akşam Yemeği Turu

  • Viking yaşam tarzını yansıtan şirin restoranda ok ve balta atma gibi aktiviteleri deneyimleyecek ve akşam yemeğimizi keyifle yiyeceğiz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz.

2. Gün : Tallin "Serbest Gün Veya Ekstra Helsinki Turu"

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Helsinki turumuza katılabilir ve Finladiya’nın başkenti Helsinki’yi görme fırsatını da yakalayabilirler.

  • Helsinki Turu

Cruise gemisi ile Tallinn’in karşı kıyısında yer alan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye doğru yola çıkıyoruz. Tam gün olarak gerçekleştireceğimiz bu turumuza Helsinki şehir turumuz ile başlıyoruz. Helsinki Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Ortodoks Katedrali ve Havis Amanda Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında şehri doyasıya keşfetmeniz için serbest zaman. Rehberimizin sizleri bildireceği saatte buluşuyor ve Cruise gemisi ile Tallinn’e dönüyoruz. Varışımıza istinaden Tallinn otel transferimizi gerçekleştiriyoruz.

3. Gün : Tallin-Riga "Riga Şehir Turu"

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Letonya’nın başkenti Riga’ya doğru yola çıkıyoruz. Estonya ve Letonya’nın yemyeşil ormanları içerisinde gerçekleşecek yolculuğumuzun ardından Riga’ya varıyoruz. Riga’ya varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda 1201 yılında kurulan bu şehri daha yakından tanıyacağız. Old Town, St.Peter’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehre harika bir sıcaklık katan süslü sokakları ve eşsiz mimarisini görme fırsatı yakalayacağız. Turumuz sonrasında Riga’daki otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Riga’daki otelimizde.

4. Gün : Riga "Serbest Gün Veya Ekstra Sigulda & Jurmala Turları"

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Sigulda Turu’na katılabilirler. Öğleden sonra ise dileyen misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra Jurmala turumuza da katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz.Gecelememiz Riga’daki otelimizde. 

  • Sigulda Turu

Letonya’nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Sigulda, Riga’ya 51 km. uzaklıktadır. Turumuzda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kales, ve Müzesi’ni ziyaret edecek kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’ndan bir kesitte hissedeceksiniz. Muhteşem doğası, yemyeşil ağaçları, ovaları ve Gauha Nehri ile sizleri kendine hayran bırakacak. Turumuz sonrasında Riga’daki otelimize dönüyoruz.​

  • Jurmala Turu

Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala, bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleri ile Letonya’nın sayfiye bölgesidir. Tertemiz havası, çam kokuları ve dingin atmosferi ise yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon şehri olarak anılmaktadır. Hava kirliliğini önlemek amacı ile araba girişleri dahi bu şirin sahil kasabasında ücretlidir. Turumuzun ardından Riga’daki otelimize dönüyoruz.​

5. Gün : Riga-İstanbul

Kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul'a uçuş. İstanbul’a varışımız ile turumuzun sonu. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!

Tarih

30.12.2021
03.01.2022

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

698,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

698,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

898,00 EUR

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 198,00 EUR

  • 2-12 Yaş Bir Çocuk 678,00 EUR

bottom of page