top of page

FIRSAT VİETNAM VE KAMBOÇYA TURU 

( SAIGON - SIEM REAP - HANOI )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul (Buluşma)

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından gece yarısından sonraki uçuşumuza kadar bekliyoruz.

2. Gün : İstanbul-Saigon (Ho Chi Minh)

Saigon’a hareket ediyoruz. Saigon'a varışa takiben özel aracımız ile otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Saigon otelimizde.

3. Gün : Saigon

Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Cu Chi Tünelleri turumuza katılabilirler. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – ABD savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra otelimize transfer ve geceleme.

 • Ekstra Cu Chi Tünelleri Turu: 45 USD (Kişi Başı)

4. Gün : Saigon-Siem Reap

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan “Öğle yemekli Mekong Deltası” turuna katılabilirler. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’a uçuş. Varışta otele transfer ve geceleme.

 • Ekstra Öğle yemekli Mekong Deltası Turu: 80 USD (Kişi Başı)

5. Gün : Siem Reap-Angkor Thom-Angkor Wat

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor, Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

6. Gün : Siem Reap-Hanoi

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan, Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü Tonle Sap Gölü tekne turuna katılabilirler. Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan, balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini, yapacağımız tekne turunda yakından görüyoruz. Tur bitimi havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve geceleme.

 • Ekstra Tonle Sap Gölü tekne turu: 40 USD (Kişi Başı)

7. Gün : Hanoi

Kahvaltının ardından yapılacak olan panoramik Hanoi şehir turumuzda; Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan; yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece turumuza katılabilirler. Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyip akşam yemeğimizi alacağız. Eski kent merkezinde yerel bir ulaşım aracı olan çekçeklerle (rickshow) yapacağımız gece turundan sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Hanoi otelimizde.

 • Ekstra Akşam yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece turu: 55 USD (Kişi Başı)

8. Gün : Hanoi

Kahvaltın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay turuna katılabilirler. Keyifli bir tekne turunda dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezi keşfedeceğiz. Adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi alıp, tur sonrası Hanoi otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 • Ekstra Öğle Yemekli Halong Bay tekne turu: 95 USD (Kişi Başı)

9. Gün : Hanoi-İstanbul

Kahvaltın ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Havalimanı transfer saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer olacağız. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün : İstanbul

Yaklaşık 12 saatlik yolculuk sonrası İstanbul'a varışımızla turumuz sona eriyor. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

16.07.2021
24.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.099,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.099,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.499,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 450,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 2.049,00 USD

Tarih

15.10.2021
23.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.099,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.099,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.499,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 450,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 2.049,00 USD

Tarih

12.11.2021
20.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.149,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.149,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.549,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 450,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 2.099,00 USD

Tarih

03.12.2021
11.12.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.099,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.099,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.499,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 450,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 2.049,00 USD

bottom of page