top of page

FIRSAT BÜYÜK BALKANLAR TURU

( OTOBÜS İLE 9 GÜNDE 9 ÜLKE )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul-Kavala-Selanik

Turumuzun ilk günü akşam Kadıköy Hasanpaşa Tarihi Salı Pazarı Önü, akabinde Gayrettepe Avantgarde Otel önü ve Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından İpsala Sınır Kapası’na varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Alexandropouli (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Xanthi (İskeçe), ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru yol alıyoruz.

2. Gün : Kavala-Selanik

Gece yolculuğumuzun ardından Kavala yakınlarında vereceğimiz kahvaltı molasının ardından panoramik Kavala Şehir Turu'muza başlıyoruz. Şehir turumuzda Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi ve Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Selanik’e varıyoruz. Selanik’in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Aristotales Meydanı'nda sabah kahvaltısı ve şehri tanıma için verilecek serbest zaman sonrasında otobüsle yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Beyaz Kule, Büyük İskender heykeli, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanı, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Yunanistan Makedonya’sı Başkanlık Sarayı ve Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilise’si görülecek yerler arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ettikten sonra şehir merkezinde serbest zaman sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Akşam Yunan Taverna Turu'muzu gerçekleştiriyoruz.

3. Gün : Selanik-Bitola(Manastır)-Resne-Ohrid

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerinin yapılmasının ardından Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Bitola (Manastır) Turu'muzu gerçekleştiriyoruz. Bitola’ya varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri idadiyi görüyoruz. Turumuz sonrasında yolumuz üzerinde Resne’de bulunan ve İttihat-Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüp Ohrid’e hareket ediyoruz. Ohrid’e varışımıza istinaden Ohrid Şehir Turu'muza başlıyoruz. Ohrid Camii, Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, panoramik olarak Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanlar’ın en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid Gölü görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer. Akşam rehberimizin belirleyeceği mekanda müzikli yemekli Makedon Gecesi turumuzu gerçekleştiriyoruz.

4. Gün : Ohrid-St. Naum-Üsküp

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Üsküp’e hareket. Yol üzerinde St. Naum Turu'muzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Üsküp’e varış ve Üsküp Şehir Turu'muza başlıyoruz. Üsküp girişinde Bit Pazarı, Sultan Murat Cami, İsa Bey Cami, Üsküp Adliyesi ilk olarak otobüsten göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız Panoramik Üsküp Yürüyüş Turu'muza Yeni Üsküp’ten başlıyoruz. İlk olarak şu an müze olarak kullanılan Eski Tren İstasyonu'nu görüyoruz. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1. Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geliyoruz. Burada öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han’ı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp’ün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün : Üsküp-Priştine-Prizren-İşkodra

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası İşkodra’ya hareket. Yol üzerinde Priştine Prizren Turu'muzu gerçekleştiriyoruz. Priştine turumuzda Kosova Savaşının gerçekleştiği Kosova Ovası, I.Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi ziyareti sonrası Prizren’e devam ediyoruz. Varışın ardından ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şadırvan meydanı, Bayraklı Camii, Sinan Paşa Camii, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü ve Halveti Dergahı panoramik ziyaretleri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Ardından İşkodra’ya hareket ediyor ve konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

6.Gün : İşkodra-Budva-Kotor-Dubrovnik-Trebinje

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Budva’ya hareket ediyoruz. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılmasından sonra turizme kazandırılmış olan muhteşem St. Stefan Adası’nı tepeden görebileceğiniz bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrasında muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya doğru devam ediyoruz. Burada yapacağımız panoramik şehir turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Ardından Adriyatik Sahili'ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varıyoruz. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Ardından fiyata dahil olarak Dubrovnik Turu'muzu gerçekleştiriyoruz. Dubrovnik turu esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Ardından konaklama yapacağımız Trebinje otelimize geçiyoruz. (Bölge yoğunluğuna göre konaklama Trebinje – Lybuski yada Medugorje bölgelerinde gerçekleşecektir.)

7.Gün : Trebinje-Poçitel-Blagaj-Mostar-Saraybosna

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Sonrasında fiyata dahil olan Blagaj Tekkesi Turu'muzu gerçekleştiriyoruz. Blagaj Tekkesi Turu sonrasında Mostar’a devam ediyoruz. Varışımızın sonrasında Mostar Şehir Turu'nda göreceğimiz yerler arasında Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar Köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'sini göreceğiz. Tur sonrasında Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir Turu'muz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik Şehir Turumuzu sönmeyen ateşte tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız Saraybosna otelimize geçiyoruz. Akşam rehberimizin belirleyeceği mekanda müzikli yemekli Boşnak Gecesi Turu'muzu gerçekleştiriyoruz.

8 .Gün : Saraybosna-Belgrad

Sabah kahvaltımızın ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Varışımıza istinaden Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan ve Beyaz Şehir olarak anılan Belgrad Şehir Turu'muzda Sava Nehri'nin Tuna Nehri ile birleştiği noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden olan Belgrad Kalesi, Kale Meydan, Taş Meydan, Askeri Müze, Mora fatihi Damat Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası konaklama yapacağımız Belgrad otelimize geçiyoruz. 

9 .Gün : Belgrad-Sofya-Plovdiv-İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Sofya Plovdiv üzerinden İstanbul’a hareket. Sofya’ya varış sonrasında yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Klisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve Parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve Ulusal Kültür Sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır. Öğlen yemeği ve şehri tanımak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a hareket. Plovdiv yakınlarında vereceğimiz mola ile Kapıkule Sınır Kapısı’nda Gümrük ve pasaport işlemleri ardında Türkiye’ye giriş ve güzergâh üzerinde vereceğimiz molayı takiben gece yarısı İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

04.06.2021

12.06.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

11.06.2021

19.06.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

18.06.2021

26.06.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

25.06.2021

03.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

02.07.2021

10.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

14.07.2021

22.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

15.07.2021

23.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

16.07.2021

24.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

17.07.2021

25.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

30.07.2021

07.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

31.07.2021

08.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

06.08.2021

14.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

07.08.2021

15.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

13.08.2021

21.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

14.08.2021

22.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

20.08.2021

28.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

21.08.2021

29.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

27.08.2021

04.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

28.08.2021

05.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

389,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

389,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

539,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 379,00 EUR

Tarih

04.09.2021

12.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

349,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

349,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

4999,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 339,00 EUR

Tarih

01.10.2021

09.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

349,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

349,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

499,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 339,00 EUR

Tarih

08.10.2021

16.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

349,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

349,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

499,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 339,00 EUR

Tarih

15.10.2021

23.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

349,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

349,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

499,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 339,00 EUR

Tarih

22.10.2021

30.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

349,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

349,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

499,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 339,00 EUR

Tarih

29.10.2021

06.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

349,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

349,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

499,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 339,00 EUR

Tarih

05.11.2021

13.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

299,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

299,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

449,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 289,00 EUR

Tarih

12.11.2021

20.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

299,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

299,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

449,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 289,00 EUR

Tarih

19.11.2021

27.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

249,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

249,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

399,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 289,00 EUR

Tarih

26.11.2021

04.12.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

249,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

249,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

399,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 289,00 EUR

Tarih

10.12.2021

18.12.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

199,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

199,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

349,00 EUR

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 189,00 EUR

bottom of page