top of page

BAŞTAN BAŞA FAS TURU SE

( RABAT - ŞAFŞAVAN - FEZ - MARAKEŞ )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul-Kazablanka-Rabat

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Kazablanka'ya hareket. Yaklaşık 5 saat süren bir yolcuğun ardından Kazablanka’ya varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız ile Rabat’a hareket ediyoruz. Bugün öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Rabat’a varışta yapacağımız şehir turunda Kraliyet Sarayı, 19. yüzyılın sonlarında bölgeye gelen Avrupalılar tarafından Fas Musevilerine yeni sosyal ve ekonomik imkânlar verilmesi amacıyla kurulan Yahudi Mahallesi Mellah, Hassan Kulesi ve Oudayas’ı ziyaret ediyoruz. Turun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün : Rabat-Şafşavan

Kahvaltının ardından Mavi Şehir olarak da bilinen Chefchaouen’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuk sonrasında şehre varacağız. Gök mavisine boyalı evleri ile nam salmış olan şehirdeki panoramik gezilerimiz sırasında, Kasbah, Medina, V. Muhammed Meydanı, Jemaa Bouzafar Camii kalıntılarının yer aldığı tepede son bulacak. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün : Şafşavan-Volubilis-Meknes-Fez

Kahvaltının ardından ilk durağımız Roma döneminden kalma bir şehir olan Volubilis. Günümüze dek muhafaza edilmiş mozaikleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Volubilis gezisinden sonra öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacak ve sonrasında yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Meknes’e hareket edeceğiz. Yolculuğumuz Fez’e doğru devam ederken, yol üzerinde Bab Mansour’da (Mansur Kapısı) mola veriyoruz. Fez’e varışımıza istinaden akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün : Fez

Kahvaltının ardından dünyanın hala eğitimine devam eden en eski üniversitesi olan Karaviyyin Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan Fez şehri gezimize başlıyoruz. İlk durağımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fez El-Bali yani Eski Fez. Sonrasında hala geleneksel yöntemler ile boyacılar ve deri tabaklayan esnaflar ile Endülüs bölgesi ile gezimize devam ediyoruz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemekten sonra Yahudi Mahallesi ve Kraliyet Sarayı gezileri ile günümüzü tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün : Fez-Kazablanka-Marakeş

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile imparatorluk şehri Fez’i ardımızda bırakıyor ve Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Varışta dış kesimleri ve dünyanın en büyük yedinci camii olan Hassan II Cami’sini geziyoruz. Öğle yemeğinin ardından Marakeşh’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün : Marakeş

Kahvaltının ardından Marakeş’in en sakin kesimi olan Menara ile turumuza başlıyoruz. Büyüleyici bahçeler ile çevrili Menara, arkada durgun sular ve kar kaplı zirveleri ile muhteşem bir görsel şölen sunan Atlas Dağları ile çok güzel enstantaneler veriyor. Menara’nın ardından imparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. İlk geziler bizleri Marakeş’i hak ettiği üne kavuşturan ve geçmişin hatıralarını canlandıran manzaralar ile kavuşturuyor. Önce, labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz. Eğer Kral gezimize denk gelen günde başka bir sarayında ikamet etmekte ise, Bahia Sarayı ve falcıları ile ünlü Djemma El Fna Meydanı gezileri ile günü tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra 2017 yılında açılan Yves Saint Laurent Müzesini ve Majorelle Bahçeleriniz ziyaret edeceğiz. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün : Marakeş-İstanbul

Kahvaltının ardından İstanbul uçuşu için Havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası İstanbul'a varış. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor.Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere.

Tarih

15.11.2021

21.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.550,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.550,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.940,00 EUR

Tarih

26.12.2021

01.01.2022

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.650,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.650,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.040,00 EUR

bottom of page