top of page

ÜRDÜN HAZİNELERİ YILBAŞI TURU

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından gece yarısından sonraki uçuşumuzu bekliyoruz.

2. Gün : İstanbul-Akabe

Akabe'ye hareket ediyoruz. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımızla dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Odaların alınmasından sonra sabah kahvaltı saatine kadar serbest zamanımız olacak. Kahvaltımızı aldıktan sonra Akabe panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan öğle yemekli Glas Boat (Cam Tekne) turumuza katılabilirler. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve birçok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz şnorkel ile yüzebilirler. Öğlen yemeğimizi turumuz dahilinde alacağız. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme otelimizde.

  • Ekstra Öğlen Yemekli Cam Tekne Turu: 55 USD (Kişi Başı)

3. Gün : Akabe

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz.Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağını göreceğiz. Son durağımız ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Madaba’yı keşfetmek olacak. Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan akşam yemekli Rakkase dans gösterisi turuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş. Geceleme otelimizde.

  • Ekstra Madaba-Nebo Dağı-Ölü Deniz Turu: 105 USD (Kişi Başı)

  • Ekstra Akşam Yemekli Rakkase Dans Gösterisi Turu: 55 USD (Kişi Başı)

4. Gün : Akabe

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek öğle yemekli Petra ve Wadi Rum turumuza katılabilir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, M.Ö. 400 ve M.S. 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu ve Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Manastırı görüyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi olan Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumlarını göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar odalarımızda dinleneceğiz.

  • Ekstra Petra ve Wadi Rum Turu: 250 USD (Kişi Başı)

5.Gün : Akabe-İstanbul

Gece yarısından sonra otelimizden çıkış yapıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

30.12.2021

03.01.2022

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

649,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

649,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

914,00 USD

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 150,00 USD

  • 2-12 Yaş Bir Çocuk 599,00 USD

bottom of page