top of page

TALLİN NOEL PAZARLARI TURU 

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul-Tallin "Şehir Turu & Noel Pazarları"

Belirtilen Havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Estonya’nın başkenti Tallinn’e uçuyoruz. Tallinn’e varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turumuza başlamak üzere hareket ediyoruz. Bu masalsı şehir Tallinn en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Turumuzda UNESCO “Dünya Mirası” olarak korunma altında olan, şehrin karakteristik ve masalsı özelliklerini şehre veren tarihi yapıları ziyaret edeceğiz. Panaromik olarak göreceğimiz yerler arasında Tall Herman Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi bulunmaktadır. Toompea Tepesinden şehrin en güzel manzarasına şahitlik edecek buradan St. Nicholas Kilisesi’ne geçeceğiz. Turumuz sonrasında Tallinn’in renkli evlerini, sokaklarını biraz daha keşfedebilmeniz adına serbest zaman. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam Tallin noel pazarlarını rehberimizle keşfe çıkıyoruz. Gecelememiz Tallinn’deki otelimizde.

2. Gün : Tallin "Ekstra Helsinki Turu"

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Helsinki turumuza katılabilir ve Finlandiya’nın başkenti Helsinki’yi görme fırsatını da yakalayabilirler.
Helsinki Turu
Cruise gemisi ile Tallinn’in karşı kıyısında yer alan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye doğru yola çıkıyoruz. Tam gün olarak gerçekleştireceğimiz bu turumuza Helsinki şehir turumuz ile başlıyoruz. Helsinki Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Ortodoks Katedrali ve Havis Amanda Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında şehri doyasıya keşfetmeniz için serbest zaman. Rehberimizin sizleri bildireceği saatte buluşuyor ve Cruise gemisi ile Tallinn’e dönüyoruz. Varışımıza istinaden otel transferimizi gerçekleştiriyoruz.

3. Gün : Tallin "Ekstra Roca Al Mare ve Viking Köyü Turları"

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rocca Al Mare turu turuna katılabilirler. Bu turumuzun ardından, talep eden misafirlerimiz ekstra Viking Köyü Akşam Yemeği turumuza katılabilirler. Geceleme Tallin’de otelimizde.
Rocca Al Mare Turu
Avrupa'da sayısı az olan açık hava müzelerinden birisi olma özelliği taşıyan Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya'nın geçmişine tanıklık edeceğiz. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar'ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz.
Viking Köyü Turu
Viking yaşam tarzını yansıtan bu şirin restoranda ok ve balta atma gibi aktiviteleri deneyimleyecek ve akşam yemeğimizi keyifle yiyeceğiz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz.

4. Gün : Tallin-İstanbul

Kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul'a uçuş. İstanbul’a varışımız ile turumuzun sonu. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!

Tarih

18.12.2021
21.12.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

598,00 EUR

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

598,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

698,00 EUR

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 198,00 EUR

  • 2-12 Yaş Bir Çocuk 578,00 EUR

bottom of page