top of page

SELANİK VE KAVALA TURU

Tur Broşürü
Genel Bilgiler

1. Gün : İstanbul-Selanik "Atatürk Evi ve Ekstra Taverna Gecesi"

Gezimize Kadıköy ve İncirli Ömür plaza önünde buluşarak başlıyor, İpsala sınır kapısı üzerinden Yunanistan'a giriş yapıyoruz. Sınırda ki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Selanik'e doğru yol alıyoruz. Geceyi yolda geçiriyoruz. Yaklaşık 10 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından (gümrükteki beklemeye göre bu süre değişebilir) Yunanistan'ın en büyük ikinci şehri olan Selanik'i rehberimiz eşliğinde panaromik olarak görüyoruz. Beyaz Kule, Döner Kule, ve Kordon şehrin göreceğimiz önemli noktaları arasındadır. Ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve sonrasında serbest zaman. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna Gecesi ekstra turuna katılabilirler. Bu turda klasik bir Yunan tavernasında Rum müzikleri eşliğinde keyifli bir gece geçirecek ve ardından otelimize döneceğiz.

Haydi Sirtaki'ye - Kişi başı 45 Euro

Yunan gecelerinin olmazsa olmazı Taverna gecesini yaşayabileceğimiz bir akşam…Fıkır fıkır Yunan müziği eşliğinde nefis mezelerden oluşan bir akşam yemeği…

2. Gün : Selanik-Kavala "Kavala ve İskeçe Tanıtım Turları"

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kavala'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuğun ardından Kavala'ya varış ve şehir tanıtım turumuzu gerçekleştiriyoruz. Su Kemerleri, Kavala Kalesi, Eski ve Yeni Şehir, Panagia, Akropolis ve Kavalalı Mehmet Ali Paşa heykeli ve imareti şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından öğle yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası yaklaşık bir saat mesafedeki İskeçe'ye hareket. İskeçe panaromik şehir turunun ardından Kavala'daki otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün : Kavala-İstanbul "Porto Lagos & Agios Nikolas Kilisesi Turu"

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından İstanbul için dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yolumuzun üzerinde küçük bir balıkçı köyü olan Porto Lagos'u ve Vistonida Gölü üzerindeki Agios Nikolas Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Aynoroz Kutsal Vatopedi Manastırı'nın bir kolu olan Agios Nikolas Kilisesi, zengin Aynoroz mirası sebebi ile Hıristiyan dünyasında hem dini hem de tarihi öneme sahip. Yol üzeri bu kısa ziyaretimizin ardından yola devam ediyoruz ve İpsala sınır kapısı üzerinden Türkiye'ye giriş yapacağız. İstanbul'a varışımızı takiben turumuzun sonu. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Tarih

29.10.2021

31.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

238,00 EUR

  3 Kişilik Oda

   ( Kişi Başı )

   238,00 EUR

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

338,00 EUR

0-2 Yaş Aralığındaki Bir Çocuk 50,00 EUR

2-12 Yaş Aralığındaki Bir Çocuk 198,00 EUR

bottom of page