top of page

LOS ANGELES & LAS VEGAS - KİŞİYE ÖZEL TUR 

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : Los Angeles

Varışımıza takiben havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz eşliğinde otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra lobbyde buluşup hep beraber Venice Beach’e (Abbot Kinney) hareket. Los Angeles’in en klas caddelerinden biri olan Abbot Kinney caddesine gidiyoruz. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

2. Gün : Los Angeles "Los Angeles Şehir Turu"

Sabah yapılacak kahvaltıdan sonra, Amerika’nın Melekler Şehri olarak tanınan ve 2. büyük şehri olan Los Angeles'ı tanıtan bir tur yapacağız. İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Burada Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown'a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Daha sonra sırasıyla Long Beach, Seal Beach ve Huntington Beach göreceğimiz yerler arasında. Buranın eğlenceli caddesi olan Main Street'de dolaştıktan sonra Bilbao yarım adasına geçiyoruz. Mini feribotla Bilbao Adası'na geçeceğiz. Daha sonra Bay Side bölgesinde bulunan güzel evleri seyrederek aracımız bizi Corona Del Mar'a getirecek. Burada hem yarımadanın hem de adanın fotoğraflarını çekebileceğiz. Sonrasında Laquna Beach'e gideceğiz. Tur sonrası otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

3. Gün : Los Angeles "San Diego Turu"

Sabah yapılacak kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz. Amerika Birleşik Devletlerinin en güzel kenti seçilen San Diego’ya yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dk sonra ilk durağımız olan La Jolla’ya varıyoruz. La Jolla İspanyolca’da mücevher anlamına gelmektedir. Burası kalbur üstü Amerikalıların yaşadığı doga ile iç içe bir şehirdir. Burada bir mola verecek, foklar ile selfie yapma şansı elde edebileceksiniz. Buradan mümkün olduğu kadar sahil yolunu kullanarak, deniz kenarından seyahat ederek, La Jolla’nin muhteşem evlerini seyrederek California’nin doğum yeri sayılan Old Town’a varacağız. Burası 18 yy. sonlarına doğru yerleşilmiş ve 1848-1850 Amerika-Meksika savaşından sonra Amerikalılara geçmiş, San Diego’nun ilk şehir merkezidir. Buradaki tarihi meydanda Ahır, esnaf lokantası, şerif, hakim, belediye başkanının odası, Wells Fargo Bankasının ilk şubesi ve Estedillo Ailesinin malikanesi mini müze olarak misafirlere açıktır.  Old Town’u gezdikten sonra öğle yemeği için Point Loma’ya gidiyoruz.  Burada Marina içinde Mitch’s Seafood’da taze balık yeme şansı bulacağız. Amerika’da yiyebileceğiniz en taze balık buradadır. Tüm deniz ürünleri çok taze ve lezzetlidir. Yemekten sonra San Diego Limanına geçiyoruz. Burada SS Midway Uçak Gemisini ve Unconditional Surrender heykelini fotoğraflayacağız. Bu heykelin hikayesini sizlere anlatacağız. Buradan Coronado Adasına 1969 yılında Ronald Reagan’in açtığı Coronado Köprüsünden geçerek varıyoruz. Buradan San Diego’nun en güzel fotoğraflarını çekebiliriz. Ayrıca deniz kenarında kahvelerimizi yudumlayabiliriz. Coronado Adasının bir diğer özelliği de Amerika’nın en büyük ahşap yapısı olan 1888 de insa edilmiş Coronado Otelidir. 1960 da çevrilen ve baş rollerini Marilyn Monroe ve Tony Curtis’in paylaştığı “Bazıları sıcak sever“ filminin geçtiği yerdir. Oteli gezdikten sonra San Diego’nun en zengilerinin yaşadığı bu adayı gezdikten sonra istikametimiz Gas Lamp Quarter. Burası San Diego’nun merkezidir ve özellikle 5. Caddede bir çok restoran ve bar bulunur. San Diego’nun eğlence merkezi diyebiliriz. Otele dönüş ve geceleme otelimizde.

4. Gün : Los Angeles "Sahil Kentleri Turu"

Bu gün kuzeye Santa Barbara’ya gidiyoruz. Yolda Malibu’da bir deniz kenarı restoranı olan Paradise Cafe’de kahvaltı molası veriyoruz. Elit Californialıların yaşadığı bu güzel şehire varır varmaz önce Santa Barbara Pier’i ziyaret edip temiz bir Pasifik Okyanusu havası alıyoruz. State street’te bulunan cafelerde bir kahve içip butikleri geziyoruz. Daha sonra ilginç bulacağınız bir yere götürüyoruz sizleri; Danimarkalıların gelip yerleştiği, Yel değirmenleri ve peynir dükkanlarıyla tipik bir Danimarka kasabasını andıran Solvang’e varıyoruz. Burada danimarka pastanelerine özgün kekleri, peynirleri tadabilirsiniz. Ayrıca ünlü California bağlarında yetişen üzümlerden yapılan şaraplarından tatma imkanımız olacak. Solvang’den sonra Los Angeles’e dönmeden önce Camarillo Premium Outlet’e uğruyoruz. 150 den fazla markanın bulunduğu bu outlette alışveriş yaptıktan sonra otele dönüş.

5.Gün : Los Angeles-Las Vegas "Premium North Outlet Turu"

Sabah kahvaltıdan sonra Las Vegas’a yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra eski bir maden kasabası olan Ghost Town’da mola veriyoruz. 1850 ler de California ve Nevada’da çok sayıda gümüş madenleri açılmış ve o kadar çok gümüş çıkmış ki gümüşün değeri çok düşmüş ve bu yüzden hepsi tek tek kapatılmaya başlamış. Ghost Town’in da hikayesi aynen böyle. Bu eski kovboy kasabasını gezerken kendinizi 19 yy da hissedeceksiniz. Moladan sonra yola devam. Last Vegas’a varır varmaz, her iki yanında oteller olan Las Vegas Strip’te bir tur atacağız. Turumuz sırasında rehberiniz sizlere otellerin içerikleri ve temaları hakkında bilgi verecek. Gezilecek otellerin isimlerini size tavsiye edecek. Daha sonra münferit olarak çıkmak isterseniz, bu tavsiyeler size bir fikir verecektir. Genelde Las Vegas’a saat 13.00-14.00 arası girildiği ve otellerin check in saatleri 16.00 dan sonra olduğu icin arzu ederseniz rehberiniz sizi Premium North Outlete götürecektir. 190 dan fazla markanın olduğu bu outlette ayraca Cheese Cake Factory gibi restaurantlar da vardır. Hem öğle yemeğimizi yemek, hem alışveriş yapma zamanı… Daha sonra otelimize geçiyoruz. Check in islemlerinden sonra rehberinizle beraber akşam otelleri gezip güzel bir restaurantta akşam yemeği yiyeceksiniz. Geceleme otelimizde.

6. Gün : Las Vegas "Ekstra Grand Canyon Turu"

Bu gün arzu ederseniz rehberiniz ekstra olarak sizleri Grand Canyon turuna götürebilir. Bu turumuzda sabah otelimizden özel aracımız ile sabah Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler  Canyon'un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyoruz. Son nokta olan Eagle Point'te (Kartal Noktası) Canyon'un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderelilerin çadırlarını fotoğraflama imkanımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guana Point’e gidiyoruz. Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri donup aracımıza binerek Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya'nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon'un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.

7. Gün : Las Vegas

Bu gün ister gazinolarda şansınızı deneyebilir, isterseniz rehberiniz size çeşitli aktiviteler ayarlayabilir; Red Rock Canyonda hiking yapabilir, Speedway Vegas’ta Lamborgini, Ferrari gibi hızlı araçları eğitmenle birlikte yarış pistinde kullanabilir, atış poligonlarında istediğiniz silahla atış yapabilirsiniz. Akşam yine arzu ederseniz rehberinizle beraber gezebilir, keyifli güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.  Ayrıca Las Vegas’in gece klüpleri çok ünlüdür. Örnegin Cosmopolitan’da Marquee , Caesar’da Omnia, Wynn Otelde Surrender gibi hayli eğlenceli klüplerden birine isterseniz rehberiniz rezervasyon yaptırabilir. Geceleme otelimizde.

8. Gün : Las Vegas-Los Angeles

Sabah kahvaltıdan sonra Los Angeles’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz bir moladan sonra, Los Angeles’e varıyoruz. Sonra Los Angeles Hava alanına hareket. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

07.05.2021

14.05.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.809,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.809,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

7.408,00 USD

Tarih

11.06.2021

18.06.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.809,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.809,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

7.408,00 USD

Tarih

16.07.2021

23.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.809,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.809,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

7.408,00 USD

Tarih

13.08.2021

20.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.809,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.809,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

7.408,00 USD

Tarih

03.09.2021

10.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.809,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.809,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

7.408,00 USD

Tarih

17.09.2021

24.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.809,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.809,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

7.408,00 USD

Tarih

01.08.2021

08.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.809,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.809,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

7.408,00 USD

Tarih

29.10.2021

05.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.809,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.809,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

7.408,00 USD

Tarih

11.11.2021

18.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.809,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.809,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

7.408,00 USD

Tarih

26.11.2021

03.12.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.809,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.809,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

7.408,00 USD

0-2 Yaş Aralığındaki Bir Çocuk 359,00 USD

2-6 Yaş Aralığındaki Bir Çocuk 3709,00 USD

bottom of page