top of page

FIRSAT KÜBA TURU

( VARADERO - HAVANA )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından gece yarısından sonraki uçuşumuza kadar bekliyoruz.

2. Gün : İstanbul-Havana-Varadero

Havana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Varadero’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Varadero’daki otelimize yerleşiyoruz. Uçuşumuzun yorgunluğunu Dünyaca meşhur Varadero plajlarında ve denizinde atıyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün : Varadero

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Konaklama otelimizdedir.

4. Gün : Havana

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Havana’ya dönüyoruz. Havana’ya varışımız ile birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Havana’daki otelimizde.

5. Gün : Havana

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan öğle yemekli Benzersiz Havana Turuna katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.

  • Ekstra öğle yemekli Benzersiz Havana Turu: 115 USD (Kişi Başı)

  • Ekstra Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği: 105 USD (Kişi Başı)

6. Gün : Havana

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra turumuz için Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan, 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehri geziyoruz. Sonra Trinidad’a doğru yola çıkacağız. Trinidad’a varınca bu tarihi ve sevimli şehri gezeceğiz. Akşam saatlerinde şehrin meydanında Küba’lı müzisyenlerin ve dansçıların performanslarını izleme ve dinleme şanşına sahip olacaksınız. Konaklamamızı Casa denilen, yerel halkın evlerinde yapıyoruz. (Konaklama yapılacak evlerde her odaya ait özel banyo ve tuvalet mevcuttur)

  • Ekstra Trinidad & Cienfuegos ve Santa Clara Turu (1 Gece-2 Gün / 2 Öğle Yemeği Dahil): 185 USD (Kişi Başı)

7. Gün : Havana

Kahvaltının ardından serbest zaman. Ekstra Trinidad & Cienfuegos & Santa Clara turumuza katılmış olan misafirlerimizle ise Trinidad'dan Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimizde, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasındadır. Tur sonrasında Havana’ya dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Havana otelimizde.

8. Gün : Havana

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pınar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

  • Ekstra Öğle Yemekli Vinales Vadisi ve Pınar del Rio Turu: 115 USD (Kişi Başı)

  • Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien Show: 100 USD (Kişi Başı)

9. Gün : Havana-İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. (Uçuşumuz Caracas duraklamalı olacaktır) Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün : İstanbul

Sabah saatlerinde İstanbul'a varışımızla turumuz sona eriyor. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

16.07.2021
24.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.590,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.590,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.015,00 USD

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 350,00 USD

  • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.540,00 USD

Tarih

29.12.2021
06.01.2022

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.680,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.680,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.105,00 USD

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 350,00 USD

  • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.630,00 USD

bottom of page