top of page

FIRSAT JAPONYA VE KORE TURU 

( QATAR HAVAYOLLARI İLE ) 

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul-Aktarma Noktası

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından aktarma noktamıza hareket ediyoruz. Varışımıza takiben gece yarısından sonraki uçuşumuza kadar bekliyoruz.

2. Gün : Aktarma Noktası-Tokyo

Tokyo’ya hareket ediyoruz. Tokyo'ya varışımıza takiben alanda bizi bekleyen aracımız ile konaklama yapacağımız otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Tokyo otelimizde.

3. Gün : Tokyo

Kahvaltının ardından yarım günlük şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Daha sonra Tokyo Ulusal Müzesini içinde bulunduran Shinto ve Zen simgeleriyle ünlü Ueno parkını geziyoruz. Dileyen misafirlerimizi Japonya’nın meşhur köpeği olan Hachiko heykelini ve günde 1 milyon kişinin kullandığı yaya geçidini bünyesinde barından Shibuya bölgesinde bırakıp otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün : Tokyo-Nagoya

Kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile 4 saatlik bir yolculuktan sonra Nagoya`ya varıyoruz. Otele giriş işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Nagoya otelimizde.

5.Gün : Nagoya-Osaka

Kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile Osaka yolculuğumuza başlıyoruz. 4 saatlik bir yolculuktan sonra Osaka’ya varıyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gurme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

6. Gün : Osaka

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek tam günlük Kyoto ve Nara turuna katılabilirler. Bu turumuzda önce Kyoto’ya gidiyoruz. Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek. Daha sonra bir çok Japonya tanıtım filminde yer alan ünlü Bambu ormanı Arashiyama gezeceğimiz ikinci önemli nokta. Kyoto turumuzundan sonra yaklaşık 1 saatlik mesafede olan Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan Nara'ya giderek Nara Büyük Buda'sının bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada "Daibutsu" denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır. Tapınak aynı zamanda, bir Budist okulu olan, Kegon'un da ana merkezidir. Nara şehrindeki yedi tarihi tapınak ve mekâna ek olarak UNESCO Dünya Mirası Listesinde de yer almaktadır. Nara Park gezimiz sonrasında Osaka'ya hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

  • Ekstra Kyoto ve Nara Turu 140 USD (kişi başı)

7. Gün : Osaka-Seul

Kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış ile birlikte, Osaka havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemleri sonrası yerel hava yolları ile Seul’e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık uçuşumuzun ardından Seul kentine varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Ekstra Han Nehri Tekne gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarındaki yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız.

  • Ekstra Han Nehri (Akşam Yemeği Dahil Değildir) Tekne Turu: 55 USD (Kişi Başı)

8. Gün : Seul

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turuna katılabilirler. Dünyada ikiye bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. (Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın). Tur sırasında Özgürlük köprüsünde yürüyecek, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki üçüncü sızma tüneline ineceksiniz. Dorasan tren istasyonunda mola verip, Gözetleme Merkezinden Kuzey Kore'ye bakacaksınız. Tur bitimi konaklayacağımız otelimize doğru hareket edeceğiz. Konaklama otelimizde.

  • Ekstra Tarafsız Bölge / DMZ Turu: 100 USD (Kişi Başı)

9. Gün : Seul-İstanbul

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında şehri dilediğiniz gibi gezmek için serbest zaman. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve Seul havalimanına hareket ediyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün : İstanbul

Yaklaşık 12 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

16.07.2021

24.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.349,00 USD

1. Çocuk 

0 - 2 Yaş

450,00 USD

1. Çocuk

2 - 11 Yaş

2.299,00 USD

Tarih

12.11.2021

20.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.549,00 USD

1. Çocuk 

0 - 2 Yaş

450,00 USD

1. Çocuk

2 - 11 Yaş

2.499,00 USD

bottom of page