top of page

FIRSAT GÜNEY AFRİKA TURU

( JOHANNESBURG - CAPE TOWN )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından uçuş saatimizi bekliyoruz.

2. Gün : İstanbul-Johannesburg

Johannesburg'a hareket ediyoruz. Varışa takiben yapılacak şehir turunda şehir merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Johannesburg’taki otelimizde.

3. Gün : Johannesburg

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pilanesberg Safari & Sun City turuna katılabilirler. Safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına tanık olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari, ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız. Safarinin ardından Sun City’e geçiyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Tur bitimi Johannesburg’da bulunan otelimize dönüyoruz.

 • Ekstra Pilanesberg Safari & Sun City Turu: 155 USD (Kişi Başı)

4. Gün : Johannesburg

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pretoria turumuza katılabilirler. Güney Afrika’nın üç başkenti arasında yer alan Pretoria ülkenin idari başkentidir. Üç büyük Üniversitesi ve Jakaranda ağaçları ile meşhur olan Pretoria şehir turu esnasında; Paul Kruger Heykeli, Kilise meydanı, Başkanın Ofisi, Birlik Binası, Kruger, Melrose Evleri ve Voortrekker Anıtı panoramik görülecek yerler arasındadır. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme şansı elde edeceğiz. Tur bitiminin ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman ve ardından Johannesburg’da bulunan otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 • Ekstra Pretoria turu: 65 USD (Kişi Başı)

5.Gün : Johannesburg-Cape Town

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Sonrasında Cape Town uçuşumuza kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Lesedi Kültür Köyü & Aslan Parkı turuna katılabilirler. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır. Daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara gidilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültür Köyü'nde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyor ve Aslan Parkı’na varıyoruz. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme ve kendi ortamlarındaki oyunlarını görme imkanı bulacağız. Aslan Parkı ziyareti sonrası yerel havayolları ile Johannesburg – Cape Town uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Cape Town’a varışımıza takiben özel aracımızla panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Cape Town otelimizde.

 • Ekstra Öğle Yemekli Lesedi Kültür Köyü & Aslan Parkı Turu: 145 USD (Kişi Başı)

 • ***Cape Town şehir turumuz Johannesburg-Cape Town uçuş saatimize göre ertesi gün de yapılabilir.

6. Gün : Cape Town

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Ümit Burnu gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki lokantada alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan, Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 • Ekstra Öğle Yemekli Ümit Burnu Turu: 150 USD (Kişi Başı)

7. Gün : Cape Town

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği turumuza katılabilirler. Öncelikle Masa dağını ve yörenin ünlü içeceklerini tadacağımız turumuza çıkıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor, ardından tadım yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 • Ekstra Öğle Yemekli Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği Turu: 150 USD (Kişi Başı)

8. Gün : Cape Town

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe Turuna katılabilirler. Bu gezimizde Cape Town şehir merkezinin dışında yer alan, çok düşük gelirli yerli halkın yaşamlarını gözlemleme fırsatı bulacağımız mahallelerden birine gidiyoruz. Bu ziyaretimizin ardından, 1913 yılından bugüne dek ziyarete açık olan, 2004 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan, dünyadaki sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosch Botanik Bahçesi’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi botanik bahçesinin içinde yer alan Güney Afrika’nın lezzetlerini tadacağımız yerel restoranda alıyoruz. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 • Ekstra Öğle Yemekli Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe turu: 110 USD (Kişi Başı)

9. Gün : Cape Town-İstanbul

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında havalimanı transfer saatine kadar serbest zaman. Daha sonra Rehberimizin belirttiği saatte buluşarak İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

10. Gün : İstanbul

Yaklaşık 11 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

07.05.2021

15.05.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.249,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.644,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 425,00 USD

Tarih

16.07.2021

24.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.649,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.044,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 425,00 USD

Tarih

12.11.2021

20.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.699,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.094,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 425,00 USD

Tarih

10.12.2021

18.12.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.679,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.074,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 425,00 USD

bottom of page