top of page

FIRSAT BATI AMERİKA TURU 

( SAN FRANCISCO - LAS VEGAS - LOS ANGELES )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul-San Francisco

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Amerika’nın teknoloji merkezi San Francisco'ya hareket. Varışa istinaden havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşmanın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün : San Francisco "Ekstra San Francisco Şehir Turu & Sausalito ve Tekneden Alcatraz Turu "

Sabah serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği San Francisco Şehir Turu, Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turuna katılabilirler. Turumuzda bu güzel şehri tanıtan bir tur yapacağız. Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi, Twin Peaks, Hippilerin yerleştiği Haight and Ashbury, güzel sanatlar sanayi, Lombard Street göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası Sabah özel aracımızla San Francisco’nun eskiden yüksek rütbeli memurlarının ve simdi ise en zenginlerinin oturduğu Sausolito’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri görecek kahvenizi deniz kenarındaki Cafe’lerde San Francisco manzarasına karşı yudumlayacaksınız. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile Union Square'e keyifli bir yolculuk. San Francisco’nun en hareketli bölgesinde Fashion District (moda bölgesi) ve Çin mahallesi sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

3. Gün : San Francisco-Las Vegas "Ekstra Premium Outlet Turu"

Sabah otelimizden ayrılıyor ve özel aracımızla Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a gidiyoruz. Akşamüstü Las Vegas'a varıyoruz. Baş döndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme ve  arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceğ Premium Outlet turuna katılabilirler. Bu turumuzda 190 dan fazla mağazası, Cheesecake Factory dahil güzel restoranlarıyla sizlere alışveriş ve yemek imkanı sunan Premium Outlet’i ziyaret etmeden Vegas’tan ayrılmayın. Rehberiniz sizlere indirim kuponları sağlayacaktır.Tur sonrası otele transfer.Akşam Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovları ve şansınız denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

4. Gün : Las Vegas "Ekstra Grand Canyon Turu"

Sabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Grand Canyon turuna katılabilirler. Bu turumuzda sabah otelimizden özel aracımız ile sabah Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler Canyon'un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyoruz. Sn nokta olan Eagle Point'te (Kartal Noktası) Canyon'un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderililerin çadırlarını fotoğraflama imkanımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guano Point’e gidiyoruz. Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri dönüp aracımıza binerek Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya'nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon'un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.

5. Gün : Las Vegas-Los Angeles "Ekstra Los Angeles Şehir Turu"

Sabah otelimizi terk ediyor ve Los Angeles’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molasından sonra Los Angeles‘e varış. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Los Angeles Şehir Turu’na katılabilirler. İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Burada Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown'a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Tur sonrası otelimize geri dönüş.

6. Gün : Siem Reap-Hanoi

Sabah serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Universal Studios turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk durak Universal olacak. Dünya'nın en büyük parklarından biri olan bu parkta Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkânı bulacaksınız. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yaratıcı danışmanlığını yaptığı Universal Studios’un neden dünyanın 1 numaralı stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Fakat bu park sadece bir eğlence değil dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde hissi yaşatacaktır. Turdan sonra akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Monica turuna katılabilirler. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

7. Gün : Los Angeles "Ekstra San Diego Turu"

Sabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği San Diego Turuna katılabilirler. Yıllardır Amerika’nın en güzel şehri seçilen San Diego da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La Jolla’ da doğanın ve lüks evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf çekeceksiniz. La Jolla dan ayrılıp 2. durağımız olan Old Town’a gidiyoruz. California’nın doğum yeri olan Old Town da kendinizi adeta Meksika da hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Old Town sonrasında; Sea Port Village, Midway uçak gemisi, II. Dünya Savaşının simgesel görseli olan Unconditional Surrender Statue heykeli, Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerika'nın en büyük ahşap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado’nun da bulunduğu Coronado adası ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra otele dönüş ve geceleme otelimizde. 

 • Not : Midway uçak gemisi ziyareti sadece dışarıdan fotoğraflama olarak yapılacaktır.

8. Gün : Los Angeles-İstanbul "Ekstra Sahil Kentleri Turu "

Sabah odalarımızı boşaltıyoruz çevreyi gezmek ve dinlenmek iç in serbest olacağız. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Sahil Kentleri turuna katılabilirler. Bu programda Amerika’nın en yoğun ikinci limanı olan Long Beach’de, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru inerek; Newport Beach, Seal Beach, Huntington Beach, Laguna Beach görülecek diğer yerler arasındadır.Akşam Los Angeles havalimanına transfer ve İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

9. Gün : İstanbul

İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere.

Tarih

08.05.2021
15.05.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.299,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.299,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.699,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.299,00 USD

Tarih

05.06.2021
12.06.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.299,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.299,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.699,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.299,00 USD

Tarih

19.06.2021
26.06.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.299,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.299,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.699,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.299,00 USD

Tarih

03.07.2021
10.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.599,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.599,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.999,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.599,00 USD

Tarih

17.07.2021
24.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.699,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.699,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.099,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.699,00 USD

Tarih

31.07.2021
07.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.699,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.699,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.099,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.699,00 USD

Tarih

14.08.2021
21.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.599,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.599,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.999,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.599,00 USD

Tarih

28.08.2021
04.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.499,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.499,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.899,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.499,00 USD

Tarih

11.09.2021
18.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.199,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.199,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.599,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.199,00 USD

Tarih

25.09.2021
02.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.199,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.199,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.599,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.199,00 USD

Tarih

09.10.2021
16.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.199,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.199,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.599,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.199,00 USD

Tarih

23.10.2021
30.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.199,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.199,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.599,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.199,00 USD

Tarih

06.11.2021
13.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.199,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.199,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.599,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.199,00 USD

Tarih

20.11.2021
27.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.199,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.199,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.599,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 590,00 USD

 • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1.199,00 USD

bottom of page