top of page

ENDONEZYA TURU

( BALİ-KALİBARU-BROMO-YOGYAKARTA-CAKARTA )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından gece yarısından sonraki uçuşumuza kadar bekliyoruz.

2. Gün : İstanbul-Denpasar-Bali (Benoa)

Uçağa biniş işlemlerinin ardından Denpasar'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 12 saat 30 dakikalık uçuşun ardından Denpasar'a varıyoruz. Alanda bizi bekleyen özel aracımız ile Benoa bölgesine hareket ediyoruz. Varışa takiben otelimize yerleşme ve konaklama.

3. Gün : Bali (Benoa)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan öğle yemekli Ubud turuna katılabilirler. Sanatçıların yaşadığı Ubud’u keşfe bahçesindeki lotus çiçeği havuzuyla etkileyici görüntüye sahip olan Saraswati tapınağını ziyaret ederek başlıyoruz. Sonrasında yürüyerek Ubud’un merkezinden geçerek Kraliyet Sarayını görüyoruz. Tukies coconut shop’ta mola verip yöreye özgü tamamen saf hindistan cevizinden yapılmış dondurmayı tadacağız . Bu kısa mola sonrası adanın en güzel pazarı olan Ubud pazarında hediyelik eşya için serbest zamanımız oluyor. Öğle yemeği öncesinde son durağımız insanlara alışkın maymunlarla dolu maymun ormanı ve içindeki Maymun Tapınağı. Adanın spesiyalitesi olan çıtır ördekli menümüzden oluşan öğle yemeği sonrası Tegalalang pirinç teraslarını geziyoruz. Dileyenler pirinç terasları üzerinde sonsuzluk salıncağını deneyimliyorlar. Son durağımız Tirta Empul kutsal su tapınağı. Bu etkileyici tapınakta, kutsal suyun aktığı çeşmelerin altından geçen ve havuzunda yıkanan Hinduları göreceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

  • Ekstra Öğle Yemekli Ubud Turu: 95 USD (Kişi Başı)

4. Gün : Bali-Java-Kalibaru

Kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyor ve 2 saatlik yolculuk sonrası Ulun Danu Beratan tapınağını geziyoruz. Akabinde feribotla Bali Adasından, Java Adasına geçiyoruz. Hindu adası olan Bali’den, yarım saat süren feribotla geçtiğimiz Müslüman adası olan Java’ya vardığımızda seyahatimizin artık ikinci yarısı başlıyor gibi hissedeceğiz. Konaklama Java adasındaki Kalibaru’da olacak. Konaklama otelimizde.

5.Gün : Kalibaru-Bromo

Kahvaltı sonrası Kalibaru köyüne gidiyor ve meşhur baharat bahçelerini geziyoruz. Burnumuza gelen güzel kokular hafızamıza yerleşecek. Burada dilersek baharat alışverişi yapabilirsiniz. Öğle yemeğinin (Öğle yemeği fiyata dahil değildir) ardından yaklaşık 4,5 saatlik yolculuk sonrası Bromo’ya varışımız ile beraber otelimize geçiyoruz. Konaklama Bromo’daki otelimizde.

6. Gün : Bromo

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan sabah gün doğumu Bromo Yanardağı turuna katılabilirler. Gün doğmadan ciplere biniyor ve Dünyanın en güzel yanardağ manzarasını sunan Bromo yanardağını görmek için Seruni tepesine çıkıyoruz. Gün doğumunda oluşan muhteşem manzarayı hayatımızın sonuna kadar unutamayacağımız kesin. Sonrasında kahvaltı için otele dönüyoruz. Kahvaltı sonrası dinlenme. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Krater ve Sea Sand turuna katılabilirler. Bu turumuzda ciplere binip Sea Sand’e gidiyor ve yanardağın kraterine çıkıyoruz. Fotoğraf molasının ardından, ciplerle yanardağın etrafında geziniyor ve dağ etrafında teletubbies denilen farklı oluşumları gözlemliyoruz. Sonrasında Bromo’daki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

  • Ekstra Sabah Gün Doğumu Bromo Yanardağı Turu: 90 USD (Kişi Başı)

  • Ekstra Krater ve Sea Sand Turu: 60 USD (Kişi Başı)

7. Gün : Bromo-Yogyakarta

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış yapıyor ve Surabaya şehrine geri dönüyoruz. Yerel havayolları ile Yogyakarta'ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Endonezya’nın en büyük Hindu tapınağı olan Prambanan Tapınağını ziyaret ediyoruz. Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Son olarak gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Konaklama Yogyakarta’daki otelimizde.

8. Gün : Yogyakarta-Cakarta

Kahvaltın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan öğle yemekli Borobudur turuna katılabilirler. Dünyanın tek parça halindeki en büyük Budist tapınağı olan Borobudur’u görme ve fotoğraflama şansına sahip olacağız. Budistlerin kitleler halinde geldiği bu tapınak taş işçiliği, ters çan şeklindeki stupaları ve muhteşem manzarasıyla sizleri büyüleyecek. Sonrasında öğle yemeğini alacak ve otelden geçerek havalimanına gidip, yerel havayolları ile Cakarta’ya hareket edeceğiz. Cakarta’ya varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

  • Ekstra Öğle Yemekli Borobudur Turu: 95 USD (Kişi Başı)

9. Gün : Cakarta-İstanbul

Kahvaltın ardından akşam uçuşumuz öncesinde, Cakarta şehrini gezeceğiz. Endonezya Milli müzesi, Endonezya’nın en büyük cami olan İstiklal Cami göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Hollanda Koloni bölgesi olan Kota Tua’da dolaşacak ve Endonezya’nın milli kültür parçası olan Kukla dükkanlarını gezeceğiz. Koloniyal mimarinin güzel bir örneği olan Batavia cafe’de mola vereceğiz. Tur bitimi rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer olacağız. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

10. Gün : İstanbul

Yaklaşık 12 saatlik uçuş sonrası İstanbul'a varış ile turumuz sona eriyor. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

16.07.2021

24.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

1.949,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

1.949,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.348,00 USD

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 400,00 USD

  • 2-12 Yaş Bir Çocuk 1899,00 USD

bottom of page