top of page

ENDONEZYA TURU SE 

( CAKARTA-YOGYAKARTA-SURABAYA-BROMO-KALİBARU-BALİ )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul

Programımız, sizi hava limanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın ulaşması ile başlıyor.

2. Gün : İstanbul-Jakarta

Belirtilen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Jakarta'ya hareket. Varışımızı takiben bizi karşılayan yerel rehberimiz ile birlikte otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün : Jakarta-Yogyakarta

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Jakarta şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Endonezya Milli Müzesi, Milli Anıt, İstiklal Camii. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemekten sonra turumuza Kota Tua kolonyal bölgenin ziyaretiyle devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra havalimanına transferi takiben Yogyakarta’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

4. Gün : Yogyakarta-Surabaya-Bromo

Kahvaltının ardından özel aracımız ile dünyanın tek parça halindeki en büyük Budist tapınağı olan Borobodur’u ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizden sonra Endonezya’nın en büyük Hindu tapınağı olan Prambanan tapınağını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra havalimanına transfer ve ardından Surabaya’ya uçuyoruz. Surabaya’ya varışımızı takiben özel aracımız ile akşam yemeğimizi alacağımız restorana geçiyoruz. Sonrasında özel aracımızla yaklaşık 3,5 saat sürecek olan yolculukla Bromo’ya varış ve konaklama otelimizde.

5.Gün : Bromo Yanardağı-Krater-Kalibaru Köyü

Gün doğmadan jeeplere biniyoruz ve dünyanın en güzel yanardağ manzarasını sunan Bromo yanardağını görmek için Seruni tepesine çıkıyoruz. Sonrasında; Sea Sand’e doğru devam ediyoruz ve kratere ulaşıyoruz. Fotoğraf molasının ardından kahvaltı için otele geri dönüyoruz. Kahvaltıdan sonra biraz dinlenip tropikal bitki ve baharatlarıyla meşhur olan Kalibaru köyüne özel aracımızla yaklaşık 5,5 saatlik yolculukla ulaşıyoruz. Kalibaru köyüne vardığımızda tropikal bitki ve baharat bahçelerini geziyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra odalarımıza giriş yapıyoruz ve dinlenmek için serbest zaman.

6. Gün : Kalibaru Köyü-Bali-Ubud

Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz ve 2,5 saatlik yolculuk sonrası Bali adasına geçmek için feribota bineceğimiz Ketepang’a varıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Bir su tapınağı olan ve Bali’nin simgeleri arasında yer alan Bratan Gölü’nün üzerindeki Ulun Danu Tapınağı güzelliği ile bizleri büyülüyor. Tapınak ziyaretimizden sonra sonra yaklaşık 1,5 saat yolculukla Bali yağmur ormanlarının bulunduğu Ubud’a ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi alıyoruz ve dinlenmek için serbest zaman.

7. Gün : Ubud-Bali-Tanah Lot

Kahvaltının ardından Ubud’u keşfe başlıyoruz; bahçesindeki lotus çiçeği havuzuyla etkileyici görüntüye sahip olan Saraswati tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında insanlara alışkın maymunlarla dolu orman içindeki ‘Monkey Temple’ı görüyoruz. Tukies coconut shop’ta mola verip yöreye özgü tamamen saf hindistan cevizinden yapılmış dondurmayı tadacağız. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra adanın batı tarafında yer alan otelimize transfer oluyoruz. Dinlenmek için serbest zamanımızın ardından konaklama otelimizde.

8. Gün : Bali

Kahvaltımızın ardından denize yakın ve havuzu bulunan otelimizin keyfini çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizi otelde alıyoruz. Akşam gün batımından önce otobüsümüzle Uluwatu Tapınağına doğru hareket ediyoruz. Tapınakta her akşam gün batımında yapılan ve temel enstrümanın dans edenler olduğu Keçak Dansını izliyoruz. Akşam yemeğimizi alıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

9. Gün : Bali-İstanbul

Kahvaltının ardından Bali adasını keşfe devam ediyoruz. Kutsal Su Tapınağı, Fil Mağarası Tapınağı, Tegalalang Pirinç Terasları ve Batur Dağı gezilerini yapıyoruz. Batur Dağına karşı muhteşem bir manzarada alacağımız öğle yemeğimizin ardından Hava alanına transfer ve Belirtilen Havayolları'nın tarifeli uçuşu ile Bali’den İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

10. Gün : İstanbul

Sabah İstanbul’a varış ve turumuz, önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan şoförünüz ve özel aracınızla buluşmanız ve transferinizle son buluyor.Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

16.07.2021

24.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.990,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.990,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.620,00 USD

bottom of page