top of page

BEYRUT TURU

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün :   İstanbul-Beyrut "Beyrut Şehir Turu"

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Beyrut'a hareket. Yaklaşık 1 saat 45 dakika süren yolculuğun ardından Beyrut'a varış. Havalimanından ayrıldıktan sonra panoramik şehir turumuz kapsamında; Doğu ve Batı Beyrut’u bir dönemler birbirinden ayıran Yeşil Hattı ve hafızalardan silinmemiş olan savaşın izlerinin yanında Mecidiye ve Ömer camiilerini görüp, özellikle sıcak Akdeniz akşamlarında cıvıl cıvıl hale dönüşen Korniş’te kısa bir duraklama ile ünlü Güvercin kayalıklarının resimlerini çekerken bölgenin kireç taşı oluşumu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ardından gece gündüz hayatın ritminin attığı Solider’i, Rum Ortodoks Aziz Yorgo kilisesi ile Maruni Katolik Aziz Yorgo kiliselerini, Saathane meydanını, bizlerin Güney Doğu mutfağını anımsatan Lübnan mutfağının en güzel örneklerini tadabileceğiniz lokantaları keşfedebilir, kendinizi Paris’te hissettirecek kahvelerin birinde akşam üstü kahvenizi içebilirsiniz. Sonrasında konaklayacağımız otelimize hareket ederek giriş işlemlerini tamamlıyoruz. Sonrasında serbest zaman. Konaklama otelde.

2. Gün : Beyrut "Ekstra Baal Bek Gezisi"

Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu edenler rehberinizin ekstra olarak organize edeceği Baal Bek gezisine katılabilirler. Lübnan dağlarının arka yamaçlarında şekillenen Bekaa vadisinde kurulu bulunan, belki yalnızca Lübnan’ın değil tüm Ortadoğunun Efes’i sayılabilecek güzellik ve ihtişama sahip Baal Bek harabelerini ziyaret etmeden Lübnan’dan ayrılmak büyük hata olacaktır. Bu gezide yalnızca yaşı binlerce yıllık olan tapınak ve antik şehirlerin değil, Lübnan Dağlarının arka yamacına gelen Nisan baharı ve bu bahar havasının bereketlendirdiği toprakların çeşit çeşit yeşiline doyamayacaksınız. Denizden binlerce metre yüksekteki geçitlerde Lübnan’ın bizzat kendisine ait olan aynı zamanda adını da aldığı Labne peynirinin tadına bakma şansımız olacak. Gezimiz esnasında Anjar’da bulunan Emevi dönemi yerleşkesini ziyaret ederken Müslüman dünyanın dönemin tarih, coğrafya ve kültüründe bıraktığı izleri öğreneceğimiz anlatımların sonrası Beyrut’a geri dönüş yolculuğuna çıkacağız. Geceleme otelde.

3. Gün : Beyrut "Ekstra Byblos, Jeita ve Harissa Gezisi"

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyenler rehberinizin ekstra olarak organize edeceği Harissa, Byblos ve Jeitta gezisine katılabilirler. Dünya’nın YENİ yedi harikası arasında aday gösterilen ve oluşumu ile gözlerinizi kamaştıracak, içinde yürürken büyüleneceğiniz bir mağarayı ziyaret edeceğiz. 1836’da bir Fransız keşiş tarafından bulunan mağara iki katlı. Şu ana kadar 6200 metre içeri kadar girilebilen mağaranın bizler en heyecanlı yerlerini gezeceğiz. Hem birinci kattaki yeraltı nehrinin üzerinde küçük teknelerle gezecek hem de ikinci kattaki içine bir şehir sığabilecek büyüklükteki galerilerde yürüyüşümüzü tamamlayacağız. Jeitta mağarasının sonrasında denizden yüzlerce metre yüksekte tüm Akdeniz’i ayaklarınızın altında hissedebileceğiniz, konumu itibariyle Rio’yu anımsatan Harissa’ya inşa edilen Meryem ana heykelini ziyaret edeceğiz. Fransızlar tarafından bronzdan yapılan heykelin kaidesindeki merdivenlerde yürürken göreceğiniz manzarayının büyüleyiciliği karşında sizler de bir söz söylemekte zorlanacaksınız. Harissa’dan sonra öğlen yemeğimiz için Byblos’a doğru yola çıkıyor ve yemeğin ardından belki de yeryüzünün en eski ekonomisi ticarete dayalı antik kenti olan Byblos’da hem antik hem de modern şehri geziyoruz. Antik kentin içinde rehberinizle beraber yapacağınız gezi esnasında yörenin binlerce yıl eskiye dayanan ticaret hayatının yanında, alfabelerini bugün de kullanmaya devam ettiğimiz Fenikeliler hakkında ilginç bilgiler edineceksiniz. Antik şehir gezisi sonrası hediyelik alışverişlerinizi tamamlayabilir ya da gün batmaya yaklaşırken Akdeniz’e nazır bir kahvede içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Geceleme otelde.

  • 11-14 Şubat tarihli turumuzda Jeita tadilatta olacağından ekstra turumuz Byblos & Harissa olarak düzenlenecektir.

4. Gün : Beyrut-İstanbul

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Ardından İstanbul uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası İstanbul'a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

28.08.2021
31.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

698,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

698,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

798,00 USD

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 198,00 USD ve 2-11 Yaş Bir Çocuk 648,00 USD

Tarih

24.09.2021
27.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

678,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

678,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

798,00 USD

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 198,00 USD ve 2-11 Yaş Bir Çocuk 628,00 USD

Tarih

27.10.2021
30.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

658,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

658,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

798,00 USD

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 198,00 USD ve 2-11 Yaş Bir Çocuk 598,00 USD

Tarih

19.11.2021
22.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

678,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

678,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

798,00 USD

  • 0-2 Yaş Bir Çocuk 198,00 USD ve 2-11 Yaş Bir Çocuk 598,00 USD

bottom of page