top of page

BATI AMERİKA TURU - KİŞİYE ÖZEL TUR

( SAN FRANCİSCO - LAS VEGAS - LOS ANGELES )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : San Francisco

 Varışa istinaden havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşmanın ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra rehberiniz eşliğinde San Francisco merkeze giderek kısa bir tur yapacağız, ardından otele geri dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

2. Gün: San Francisco " San Francisco Şehir Turu & Sausalito ve Tekneden Alcatraz Turu "

Sabah San Francisco Şehir Turu, Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turu için otelden ayrılıyoruz. Turumuzda bu güzel şehri tanıtan bir tur yapacağız. Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi, Twin Peaks, Hippilerin yerleştiği Haight and Ashbury, güzel sanatlar sanayi, Lombard Street göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası Sabah özel aracımızla San Francisco’nun eskiden yüksek rütbeli memurlarının ve simdi ise en zenginlerinin oturduğu Sausolito’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri görecek kahvenizi deniz kenarındaki Cafe’lerde San Francisco manzarasına karşı yudumlayacaksınız. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile Union Square'e keyifli bir yolculuk. San Francisco’nun en hareketli bölgesinde Fashion District (moda bölgesi) ve Çin mahallesi sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

3. Gün : San Francisco-Las Vegas "Premium Outlet Turu"

Sabah Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor ve Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam üstü baş döndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme ve ardından Premium Outlet'e gidiyoruz. Tur sonrası otele transfer. Akşam Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovları ve şansınız denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

4.Gün : Las Vegas "Ekstra Grand Canyon Turu"

Sabah kahvaltıdan sonra serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Grand Canyon turuna katılabilirler. Bu turumuzda sabah otelimizden özel aracımız ile sabah Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler Canyon'un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyoruz. Sn nokta olan Eagle Point'te (Kartal Noktası) Canyon'un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderililerin çadırlarını fotoğraflama imkanımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guano Point’e gidiyoruz. Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri dönüp aracımıza binerek Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya'nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon'un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.

5.Gün : Las Vegas-Los Angeles "Los Angeles Şehir Turu"

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizi terk ediyor ve Los Angeles’e doğru yola çıkıyoruz. Los Angeles‘e varış. Amerika'nın melekler şehri olarak tanınan ve ikinci büyük şehri olan Los Angeles'ı tanıtan bir tur yapacağız. İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Burada Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown'a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Daha sonra sırasıyla Long Beach, Seal Beach ve Huntington Beach göreceğimiz yerler arasında. Buranın eğlenceli caddesi olan Main Street'de dolaştıktan sonra Bilbao yarım adasına geçiyoruz. Mini feribotla Bilbao Adası'na geçeceğiz. Daha sonra Bay Side bölgesinde bulunan güzel evleri seyrederek aracımız bizi Corona Del Mar'a getirecek. Burada hem yarımadanın hem de adanın fotoğraflarını çekebileceğiz. Sonrasında Laquna Beach'e gideceğiz. Tur sonrası otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

6.Gün : Los Angeles "San Diego Turu"

Sabah kahvaltıdan sonra Amerika Birleşik Devletlerinin en güzel kenti seçilen San Diego’ya yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dk sonra ilk durağımız olan La Jolla’ya varıyoruz. La Jolla Ispanyolca’da mücevher anlamına gelmektedir. Burası kalbur üstü Amerikalıların yaşadığı doğa ile iç içe bir şehirdir. Burada bir mola verecek, foklar ile selfie yapma şansı elde edebileceksiniz. Buradan mümkün olduğu kadar sahil yolunu kullanarak, deniz kenarından seyahat ederek, La Jolla’nin muhteşem evlerini seyrederek California’nin doğum yeri sayılan Old Town’a varacağız. Burası 18 yy. sonlarına doğru yerleşilmiş ve 1848-1850 Amerika-Meksika savaşından sonra Amerikalılara geçmiş, San Diego’nun ilk şehir merkezidir. Buradaki tarihi meydanda Ahır, esnaf lokantası, şerif, hakim, belediye başkanının odası, Wells Fargo Bankasının ilk şubesi ve Estedillo Ailesinin malikanesi mini müze olarak misafirlere açıktır. Old Town’u gezdikten sonra Point Loma’ya gidiyoruz. Amerika’da yiyebileceğiniz en taze balık buradadır. Tüm deniz ürünleri çok taze ve lezzetlidir. Daha sonra San Diego Limanına geçiyoruz. Burada SS Midway Uçak Gemisini ve Unconditional Surrender heykelini fotoğraflayacağız. Bu heykelin hikayesini sizlere anlatacağız. Buradan Coronado Adasına 1969 yılında Ronald Reagan’in açtığı Coronado Köprüsünden geçerek varıyoruz. Buradan San Diego’nun en güzel fotoğraflarını çekebiliriz. Coronado Adasının bir diğer özelliği de Amerika’nın en büyük ahşap yapısı olan 1888 de insa edilmiş Coronado Otelidir. 1960 da çevrilen ve baş rollerini Marilyn Monroe ve Tony Curtis’in paylaştığı “Bazıları sıcak sever“ filminin geçtiği yerdir. Oteli gezdikten sonra San Diego’nun en zenginlerinin yaşadığı bu adayı gezdikten sonra istikametimiz Gas Lamp Quarter. Burası San Diego’nun merkezidir ve özellikle 5. Cadde için San Diego’nun eğlence merkezi diyebiliriz. Otele dönüş, geceleme otelimizde.

7.Gün : Los Angeles "Universal Studios Turu"

Sabah kahvaltıdan sonra Universal Studios turu için hareket. (Giriş Biletleri Fiyata Dahil Değildir) Bu turumuzda ilk durak Universal olacak. Dünya'nın en büyük parklarından biri olan bu parkta Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkânı bulacaksınız. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yaratıcı danışmanlığını yaptığı Universal Studios’un neden dünyanın 1 numaralı stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Fakat bu park sadece bir eğlence değil dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde hissi yaşatacaktır. Tur sonrası Santa Monica’ya doğru yola çıkacağız. Pasifik Okyanusunun üzerinde güneşi batıracağız. Geceleme otelimizde.

8.Gün : Los Angeles "Sahil Kentleri Turu "

Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz. Bu gün kuzeye Santa Barbara’ya gidiyoruz. Bu güzel şehre varır varmaz önce Santa Barbara Pier’i ziyaret edip temiz bir Pasifik Okyanusu havası alıyoruz. Daha sonra ilginç bulacağınız bir yere götürüyoruz sizleri; Danimarkalıların gelip yerleştiği, yel değirmenleri ve peynir dükkanlarıyla tipik bir Danimarka kasabasını andıran Solvang’e varıyoruz. Burada Danimarka pastanelerine özgün kekleri, peynirleri tadabilirsiniz. Solvang’den sonra Los Angeles havalimanına transfer ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere.

Tarih

08.05.2021

15.05.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.839,00 USD

Üç Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.939,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.839,00 USD

Tarih

05.06.2021

12.06.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.839,00 USD

Üç Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.939,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.839,00 USD

Tarih

17.07.2021

24.06.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.839,00 USD

Üç Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.939,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.839,00 USD

Tarih

14.08.2021

21.08.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.839,00 USD

Üç Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.939,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.839,00 USD

Tarih

11.09.2021

18.09.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.839,00 USD

Üç Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.939,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.839,00 USD

Tarih

25.09.2021

02.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.839,00 USD

Üç Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.939,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.839,00 USD

Tarih

09.10.2021

16.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.839,00 USD

Üç Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.939,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.839,00 USD

Tarih

23.10.2021

30.10.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.839,00 USD

Üç Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.939,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.839,00 USD

Tarih

06.11.2021

13.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.839,00 USD

Üç Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.939,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.839,00 USD

Tarih

20.11.2021

27.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

3.839,00 USD

Üç Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.939,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.839,00 USD

0-2 Yaş Aralığındaki Bir Çocuk 359,00 USD

2-12 Yaş Aralığındaki Bir Çocuk 23.739,00 USD

bottom of page