top of page

ARJANTİN VE BREZİLYA TURU

( BUENOS AİRES - IGUAZU - RİO DE JANEİRO - SAO PAULO )

Genel Bilgiler
Tur Broşürü

1. Gün : İstanbul-Buenos Aires

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Buenos Aires’e hareket. Varışa takiben alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

2. Gün : Buenos Aires

Kahvaltının ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Tango Gecesine katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

 • Ekstra: Akşam yemekli Tango Gecesi Turu: 110 USD (Kişi Başı)

3. Gün : Buenos Aires

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

 • Ekstra: San İsidro ve Tigre Turu: 70 USD (Kişi Başı)

4. Gün : Buenos Aires-Iguazu

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) uçuyoruz. Varışımızda havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Macaco safarisine katılabilirler. Macaco Safari, Iguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu otelimizde.

 • Ekstra Macaco Safari Turu: 120 USD (Kişi Başı)

5.Gün : Iguazu

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla Ekstra Kuş Parkı turu yapılacaktır. 160 kuş türünün barındığı Dünyaca ünlü Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkanı yakalayabilirsiniz. Tur sonrası serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Akşam yemekli Rafa Inn Show’a katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği bu show’da yemeğinizi yerken keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Konaklama Iguazu otelimizde.

 • Ekstra Kuş Parkı Turu: 75 USD (Kişi Başı)

 • Ekstra Akşam yemekli Rafa Inn Show: 105 USD (Kişi Başı)

6. Gün : Iguazu-Rio de Janeiro

Kahvaltının ardından havalimanı transferine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Şeytan Boğazı turuna katılabilir. Dünya'nın 7 Doğa harikasından birisi olan Iguazu Şelaleri'nin Arjantin tarafında bulunan, muhteşem görüntüsü ve suyun çağıltısıyla insanı büyüleyen Garganta del Diablo'ya (Şeytan boğazı'na) 2 km. boyunca en hızlı akan nehir üzerinden yürüyerek ulaşılabilir. Sular U şeklinde, 150 metre genişliğindeki ve 700 metre uzunluğundaki yarıktan ve 82 metre yükseklikten müthiş bir su damlacıkları bulutu oluşturarak düşüyor. Burası Iguazu Şelaleri'nin en etkileyici ve büyüleyici seyir noktası'dır. Turun ardından rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer oluyor ve Rio de Janeiro’ya uçuyoruz. Varışta otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra akşam yemekli Samba Show turu yapılacaktır. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izlenecektir. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.

 • Ekstra Şeytan Boğazı Turu: 120 USD (Kişi Başı)

 • Ekstra Akşam yemekli Samba Show: 160 USD (Kişi Başı)

7. Gün : Rio de Janeiro

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından serbest zaman. Konaklama Rio De Janeiro otelimizde.

8. Gün : Rio de Janeiro

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • Ekstra Corcovado Turu: 100 USD (Kişi Başı)

 • Ekstra Sugar Loaf Turu: 100 USD (Kişi Başı)

9. Gün : Rio de Janeiro-Sao Paulo-İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları Brezilya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Sao Paulo’ya hareket ediyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu göreceklerimiz arasında. Tur sonrasında İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün : İstanbul

Yaklaşık 12 saat 20 dakikalık yolculuk sonrası İstanbul'a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tarih

16.07.2021

24.07.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.799,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.799,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.474,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 510,00 USD

 • 2-11 Yaş Bir Çocuk 2.749,00 USD

Tarih

12.11.2021

20.11.2021

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.649,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.649,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.324,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 510,00 USD

 • 2-11 Yaş Bir Çocuk 2.599,00 USD

Tarih

27.12.2021

04.01.2022

Çift Kişilik Oda

( Kişi Başı )

 

2.699,00 USD

3 Kişilik Oda

( Kişi Başı )

2.699,00 USD

Tek Kişilik Oda

( Kişi Başı )

3.374,00 USD

 • 0-2 Yaş Bir Çocuk 510,00 USD

 • 2-11 Yaş Bir Çocuk 2.649,00 USD

bottom of page